Čo je kyslíková terapia DermaOXY®?

EXCELENTNOSŤ KYSLÍKOVEJ TERAPIE ALEBO OXYGENOTERAPIE

Čo je koncept kyslíkovej terapie DermaOXY?

DermaOXY vyvinula synergický koncept medzi kyslíkovou terapiou - oxygenoterapiou a exkluzívnymi špecifickými produktmi, navrhnutými pre prácu s vlastnými procesmi pokožky. Aktívne zložky spolupracujú s oxygenoterapiou na dosiahnutí okamžitého výsledku.

Vyberáme prostriedky, ktoré majú preukázaný účinok proti starnutiu, zameriavame sa na redukciu vrások a hľadáme jasnejšiu a zdravšiu pleť.

Ako prebieha ošetrenie kyslíkovej terapie - oxygenoterapie?

Pri kyslíkovej terapii sa stlačený kyslík používa na vháňanie výživných a účinných látok do hlbšej vrstvy pokožky - dermis, kde môžu skutočne pôsobiť proti známkam starnutia.

Naša pokožka je odolná voči vonkajším látkam, čo tiež znamená, že krémy a séra samé len veľmi ťažko prenikajú hlbšie ako do vrchnej vrstvy pokožky.

Najprv sa používa Airbrush s aplikátorom, ktorý pomocou čistého kyslíka pod vysokým tlakom vháňa sérum cez vrchnú vrstvu pokožky až nižšie do dermis. Toto sérum obsahuje širokú škálu aktívnych zložiek proti vráskam, ako je kyselina hyalurónová, ktorá hydratuje pokožku a retinyl, ktorý stimuluje obnovu buniek. 

Použitím vzduchu s 90% koncentráciou kyslíka sa následne aktívne zložky vmasírujú ešte hlbšie do pokožky až do spodnej časti dermis. Vysoká koncentrácia kyslíka aktivuje zložky séra a zefektívňuje ich účinok proti starnutiu. To zaisťuje, že pokožka absorbuje účinné látky a prispieva k tomu, že už 20 minút po ošetrení je vidieť zreteľnú redukciu vrások a liniek na pokožke.

Ako sa tvoria vrásky?

Vrchná vrstva – epidermis – je ochranným povrchom pokožky, ale pevnosť, štruktúru a pružnosť pokožka získava cez podložnú vrstvu pokožky – dermu. Dermis predstavuje plnosť pokožky a je kompaktnou kožnou vrstvou, ktorej primárnymi zložkami sú kolagén, ktorý dodáva pokožke pevnosť a štruktúru, ako aj elastínové vlákna, ktoré dodávajú pokožke jej odolnosť a pružnosť.

S pribúdajúcim vekom množstvo kolagénu a hyalurónu v pokožke klesá, keďže po 25. roku života sa postupne znižuje ich produkčná schopnosť.

- Pokožka stráca pevnosť a plnosť, pretože kolagén tvorí veľkú časť štruktúry pokožky a spojivového tkaniva

- Elastínové vlákna ochabnú a pružnosť sa oslabí - pokožka stráca svoju elasticitu

- Zhoršuje sa schopnosť pokožky tvoriť a zadržiavať vlhkosť nedostatok kyseliny hyalurónovej.

Účinok kozmetického ošetrenia kyslíkovou terapiou DermaOXY:

- Stimuluje tvorbu kolagénu

- Vyživuje elastínové vlákna a zvyšuje pružnosť pokožky

- Aktívne zložky sú transportované pomocou čistého kyslíka hlbšie do dermis

- Udržiava a obnovuje rovnováhu hydratácie pokožky pridaním kyseliny hyalurónovej

- Viditeľný výsledok 20 minút po ošetrení.